Zatímco v Británii panuje diskriminace bílých mužů, Česká televize tomuto a podobným pokusům kdekoliv na světě hlasitě tleská. Sama je však naprostou ostudou. V patnáctičlenném vedení má pouze jednu ženu a žádného zástupce menšin. Na to, jak nadšeně informuje o diskriminaci ve společnosti by se takto sama chovat neměla. Například počet Romů v nehereckých profesích v ČT se až nápadně blízko pohybuje u čísla nula. V Británii je tomu zase naopak. V obou případech jde o extrémy.
Zvolení Borise Johnsona premiérem spolu s Brexitem přinesli doslova ´čerstvý vítr´ do boje s tzv.
neliberálním liberalismem. Ne, to není můj výmysl, ale postupně se otevírající citlivé téma. Přehnaná politická korektnost, která původně měla vyrovnat skutečně diskriminující podmínky mezi bílými a etnickými Brity, se poslední roky začala vymykat kontrole. Už tak vysoce korektní a někdy až přecitlivělý přístup Britům ke zdvořilosti, která stále silně vychází z viktoriánských časů, byl ještě ponořen do nové mutace politické korektnosti, která přichází z Bruselu, který se snaží onu anglosaskou rozšířit do všech svých zemí, ovšem zároveň ji ještě okořeněnou podivnými byzardnostmi vyhnanými do extrému vracel do už tak přehnaně opatrné Británie. Výsledek je takový, že i když Brexit učinil rozrůstání se tohoto ´společenského zmutovaného viru´ přítrž, tak stále ještě potrvá, než se společnost dostane zpět na vyrovnané jazýčky vah a bude měřit všem stejným metrem. Ano, troufám si říci, že dnes je v Británii diskriminace. Ovšem opačná. Podle mě by neměla být žádná.
Pokud vytknete komukoliv jeho barvu pleti, je to špatně. Tečka. To se stalo britskému herci Lawrenci Foxovi, kterému jeho herecká kolegyně ve vysílání BBC doslova vytkla, že je ´bílý privilegovaný muž´. Nebohý herec se ohradil, že z žádných privilegovaných poměrů nepochází, musel si naopak v životě všechno vydřít – a za to, že se narodil bílý, s prominutím nemůže. Opravdu – to si nedělám legraci. V archivu BBC tuto šokující diskusi najdete.
Liberalismus kolapsuje pod tíhou vlastní pokrytecké netolerance. Takový titulek nese článek britského Telegraphu, kde je popsána celá story:
Britský herec Laurence Fox byl doslova ´sestřelen´ Hereckými odbory. „Jeho zločinem bylo to, že popíral, že Meghan (manželka prince Harryho) byla a je ´nesnášena´ a kritizována za své činy jen proto, že má etnický původ,“ upozorňuje Nick Timothy, sloupkař deníku Telegraph.
Celé se tak stalo v jednom z pořadů BBC, kde herec následně přirovnal tuto přehnanou politickou korektnost a obavu z nařčení z rasismu, ke skandálu rasistického muslimského gangu (nebo-li gangů), které útočily v severoanglických městech Oxford, Rochdale, Rotherdam nebo nyní ´nově´ Manchesteru, kdy byly znásilňovány bílé dívky, které měly být v péči úřadů.
V kauze, kterou otevřely Timesy, neboť všichni ostatní novináři se báli, aby nebyli považováni za rasistické, se poté začalo zveřejnovat, že například policejní důstojníci o kauze věděli, ale báli se mluvit, aby zase nebyli podezřelí z rasismu.
Za toto byl herec hereckými odbory nařknut jako ostuda profese a řada jeho odborových a hereckých kolegů požadovala vyloučení. K tomu nakonec nedošlo, neboť se za něj postavilo dost známých osobností a novinářů, ale nakonec byl herec donucený (včera) si zrušit účet na twitteru neboť mu tam řada ´liberálů´ vyhrožovala až smrtí – herec tento tlak vygradovaný depresemi vydržel měsíc, poté se vzdal. Lidé mu dodávají odvahu, že ´to je přesně to, co oni (liberálnové) chtějí, ale herec má tři děti, rodinu a chce je i sebe chránit. Přemýšlí tak o budoucnosti.
Dále v letech 2016 až 2017 BBC prodělala řadu skandálů, např. v roce 2016 do pořadu Panorama (dokument Panodrama byla slovní hříčka na tento pořad, který dělá reportáže a jedna z nich měla zdiskreditovat Tommyho Robinsona, který upozorňoval mj. také na to, že o znásilňování mladých dívek BBC také dlouho mlčela), tak do tohoto pořadu hledali rešeršera, ale výslovně do zadání výběrového řízení napsali, že dotyčný / dotyčná musí mít pouze etnický původ a nesmí se přihlásit nikdo bílý. Taktéž v následujícím roce hledalo BBC eléva pro pořad BBC Word news (Zahraniční zpravodajství) a opět mohl se přihlásit pouze etnický Brit – ´non White´ – ne bílý. Vždy byly tyto případy kritizovány a i ty postupně přispěly k postupné nedůvěře Britů v BBC a přidaly otázky proč si platit BBC, když je diskriminuje. Více o těchto případech a dalších ve videu – viz výše.
Mimochodem – všimli jste si už, že Česká televize má z 15 manažerských pozic (včetně generálního ředitele, ředitele či šéfredaktora zpravodajství, publicistiky a dalších sekcí) celkem 14 mužů a jen 1 ženu? Docela tristní bilance na organizaci, která neustále obhajuje lidská práva a antidiskriminaci. Možná je na čase na ně také žalovat Bruselu, že se ´bílí muži z CŤ´ vzdalují veřejné službě … Vtipné a nekonvenční řešení celé záležitosti nabízím též ve svém videu – viz výše.

Nick Timothy: Liberalism is collapsing under the weight of its own hypocritical intolerance / Liberalismus kolapsuje pod tíhou vlastní pokrytecké netolerance
https://www.telegraph.co.uk/news/2020/01/19/liberalism-collapsing-weight-hypocritical-intolerance/?fbclid=IwAR00qI2cfqyG9Euhq7LJGEgWdM2qNohhQxBffjuEB6RYfgnMCWZ77eIMhbI

CHCETE SE STÁT PARTNERY mého blogu a přispět mi na reportáže? www.zlondyna.cz
Facebook: https://www.facebook.com/zLondyna/
Twitter: https://twitter.com/zlondyna

Napsat komentář