Den Svobody – takto Britové označili včerejší den, kdy se rozvolnily zbylé restrikce – omezení v podobě nutnosti nošení roušek, dodržování rozestupů či limitu počtu osob, které se mohly stýkat. Lidem je však stále doporučováno nosit roušky či držet rozestupy. Od včerejška to však již je pouze na zodpovědnosti každého a nikoliv založeno na příkazu zeshora – ze strany vlády. Jak to tady vypadá? Více ve videu.

Veškeré restrikce ohledně přicestování do země však zůstávají. Z Česka stále platí testy i karanténa (pouze s výjimkou pokud jste byli očkovaní v Británii.)

Britská vláda chce ukončit restrikce a vrátit se k normálnímu životu pouze za zvýšených hygienických opatření, ale bez omezování běžného života občanů. Myslíte si, že to vydrží i přes zimní období? A přesune se či zůstane kvůli tomu u ostatních zemí jako země s velkým nebezpečím nákazy, i když čísla zdaleka nejsou děsivá – a to i díky proočkování obyvatelstva? Británie má nejvyšší podíl na proočkování obyvatelstva z evropských zemí a přesto se jí země EU nejvíce bojí. Zůstane to tak navždy? Více v rubrice: Čaj o páté

Instagram: https://www.instagram.com/otevrenamedia/

Facebook: https://www.facebook.com/zLondyna/​

Twitter: https://twitter.com/zlondyna

Videa: Jane Frank

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.