Sochy členů kapely Bee Gees byly odhaleny na britském ostrůvku Isle of Man, kde také bratři žili.

Bronzové sochy bratří Barryho, Maurice a Robina Gibba na pobřeží v Douglas ´se stanou rychle virálními´, komentoval tamní radní David Christian slavný moment.

Sochy stály 170 000 liber a zpožděné odhalení zavinila pandemie. Někteří fanoušci Bee Gees kritizují, že by v sousoší měli být pouze bratři Barry a Maurice a ne Robin Gibb, kterého berou jako přidruženého člena kapely, jiní zase srovnávají sousoší s o týden dříve odhalenou souchou princezny Diany v Londýně a dodávají, že socha Barryho, Maurice a Robina se vyvedla lépe než socha princezny Diany. Umělec Andy Edwards poodhalil, že socha byla inspirovaná videem disco hit Stayin´Alive z roku 1977 a že to pro něj byla zábava od prvního dne a že bylo důležité umístit sousoší na Douglasově promenádě, aby ukazovalo skupinu vracející se do města ze světa – doslova ´ze zaocenánských zemí´, kde uspěli. Ady Edwards má také na kontě sochu The Beatles v Liverpoolu.

Zdroj: BBC

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-isle-of-man-57769115?fbclid=IwAR3mtPbgwDhcBN3SXnYtDYzoIGgMBtVGR8zMj1crLyyRqRvj66IhzwR3SDs

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.