Jsem před britským palamentem a dělám reportáž o tom, co si myslí a cítí obyčejní lidé v Británii ohledně Brexitu. Do odchodu jejich země z EU zbývá pouhých 10 týdnů! (natáčela jsem 15.1.2019) Přepis videa:
Ptám se pána s cedulkou FIRE BREXIT:
Co to je? To je nouzový únik?

PÁN: Ano, odejdete dveřmi…Jednoduché. A mělo by to být jednoduché, ale není. Je to velmi komplikované. EU je ´odpojena´ od svých občanů. A to reflektují hluboké proti-EU nálady v Itálii a Francii. Myslím, že tam budou mít také referenda brzy! A nedivil bych se, kdyby také volily odchod z EU – I další národy. Nabízí se otázka, že je tedy něco hodně špatně. Protože to znamená, že EU čelí (bojuje proti) sama sobě, svému lidu, to přece nemůže být správné ani demokratické!
Jen chci zemi, která je demokratická a nezávislá, přátelská se všemi zeměmi v Evropě, ale je nezávislá. Když se nám nelíbí politici, tak je sesadit, to ale teď kvůli (a v) EU nemůžeme.

Ptám se v sekci pro-evropské:
Co se tady snažíte říct? Myslím, že je to docela jasné, ale můžeme o tom popovídat?
Reprezentujeme liberální projekt, jsme Evropští občané a jsme nešťastní od rozhodnutí vlády o referendu (o Brexitu), hlavně lobujeme za naše práva a vyjadřujeme solidaritu s našimi britskými přáteli a doufáme, že oni vyjádří solidaritu s námi, protože budeme na pořadu dne.
Doufám, že Brexit bude zastaven!
Přistoupí ke mně pán ze Strany Zelených,který ale chce pryč z EU, což mě šokuje:
Tričko je NE DOHODĚ. Podporuji odchod z EU bez dohody. Vy jste ze Strany zelených. Ano a podporuji Brexit. Odejít znamená odejít. Takže vy podporujete Brexit bez dohody? Opravdu?
Ano, protože můžeme mít a stanovovat vlastní právo, můžeme dělat cokoliv ve světě, co budeme chtít. Brexit bez dohody je pro to naše vstupenka. Cokoliv jiného nás jen zas znovu uváže k tomuto technokratickému systému.
Pokračuji v rozhovorech na pro-evropské straně:
Jsem původem Švédka. Dohoda, nedohoda, jiná dohoda… Jakákoliv verze Brexitu zničí Spojené království a bude špatná i pro Evropu. Británie se případnou dohodou zříká vlivu, účasti na rozhodování a ponechá si jen akceptování toho, co EU řekne… A to ji udělá o mnoho chudší.
Křesťanská sekce, která hlásá,že ´Británie potřebuje Krista a ne Evropskou unii´:
Rozhodně věřím, že Británie potřebuje být nezávislým národem, a to udělá nejlépe z venku EU. Jako křesťan věřím, že B-h řekl ´Spojte se v národy´, ale ne v superstáty. Věřím, že tenhle národ si pamatuje svou historii jako jeden národ v B-hu. A vrátí se k tomu. Mnoho dalších evropských národů může udělat to samé. A vrátit se ke křesťanským hodnotám. Hledat B-ha a zůstat v bepeční pro budoucnost.
Pro-Evropská párty – jejich slogany:
Požadujeme volbu lidí (2. referendum)
Neakceptovat nebezpečnou dohodu o Brexitu! Naše zpráva jí (britské premiérce) je zamítnout její vizi!
Přistoupím ke slepému pánovi, který přišel podpořit své kolegy ze strany UKIP (Nezávislá strana Spojeného království, založena v roce 1992 po Mastrichtské dohodě jako nesouhlas s technokratizací Evropského společenství a od té doby požadují jejich odchod, to se jim evidentně podařilo až nyní:
– Vidím, že vy podporujet BREXIT…
– Vcelku ano – reprezentuji UKIP. Věřím v tvrdý Brexit. Den po Brexitu se staneme nezávislým státem!
– Děkuji. – Za nic – Pěkný večer.
Mnoho štěstí.
Držím palce vaší zemi…
To je vše, přátelé, mějte se pěkně, krásný víkend přeje JANINA www.zLondyna.com

Napsat komentář