Uvnitř historické budovy soudu a policejní stanice vzniká muzeum, které vypráví příběh zločinu a trestu ve West Endu v průběhu více než 100 let. Policejní muzeum vzniká v ulici Bow Street a je součástí přestavby, při které se ze stanice zařazené do třídy II a soudní budovy soudců proměnil v luxusní hotel.

Muzeum nabídne exkurzi do zahájení Bow Street Runners – první organizované policejní jednotky – a některého ze slavných soudních procesů v historickém soudu, který své brány uzavřel veřejnosti v roce 2006.

Mezi exponáty bude původní dok z dvora číslo dva, šavle ovládaná Bow Street Runnerem či modernější vybavení, jako jsou obušky a notebooky, které používají novodobí důstojníci, kteří pracovali na stanici až do jejího uzavření v roce 1992.

Kurátorka Jen Kavanaghová řekla: „Doufáme, že když návštěvníci projdou dveřmi muzea, vcítí se do historie Bow Street a lidí, kteří tudy před nimi prošli za celou stovku let. Zvláště úzce jsme spolupracovali s důstojníky, kteří sloužili na Bow Street, a díky tomu je muzeum bohaté na vzpomínky na život na jedinečném místě v této specifické části města. “
Mezi významnými případy, které stanuly před soudem, byly případy terorismu IRA a navrhované vydání chilského diktátora Augusto Pinocheta, zatímco slavná jména od Dr. Crippena po Oscara Wildea a dvojčata Krayová se před soudem také objevila.

Tim Workman, který byl posledním sloužícím hlavním soudcem na Bow Street, řekl: „Byla to obrovská rozmanitost, díky níž byl Bow Street Soud tak zajímavý. Od opilců v Covent Garden po masové vrahy hledané v domovské zemi, kteří se před vámi objeví před soudem. Nikdy jste nevěděli, co můžete očekávat. “

Návštěvníci budou také vyzváni, aby strávili čas v „tanku“, velké cele, která byla často cílem mužů zatčených za veřejné opilé chování.

Muzeum, které mělo být otevřeno právě v těchto dnech, ale kvůli pandemii a lockdownu se vše muselo posunout, sídlí v novém hotelu NoMad London, jehož majitelé budou zpočátku muzeum podporovat. Postupně by se ale mělo stát finančně soběstačnou nezávislou neziskovou organizací.

Manažerka muzea Vicki Pipe řekla: „Není pochyb o tom, že nyní je náročné otevřít zbrusu nové muzeum. Bezpečnost zaměstnanců a návštěvníků musí být naší klíčovou prioritou, a zatímco nadále optimisticky pracujeme na otevření našich dveří počátkem roku 2021, je zde samozřejmě nejistota, kdy přesně to může být. Jsme však nesmírně inspirováni neuvěřitelnou prací muzeí po celé zemi, abychom rychle přizpůsobili tradičnější postupy zapojení a dokonce oslovili nové publikum tím, že přineseme většinu jejich akcí a aktivit online. Doufáme, že dokážeme sladit jejich kreativitu a využijeme tento okamžik jako příležitost spojit diváky s našimi příběhy způsoby, které bychom jinak neuvažovali.“

Muzeum můžete zatím navštívit alespoň online zde: https://bowstreetpolicemuseum.org.uk/ 

Foto: Bow Street Police Museum, Text: Standart Evening

Napsat komentář