Druhá část rozhovoru s Benjaminem Kurasem. O změně levicové i pravicové politiky, o tom, jak BBC v časech Studené války řešila neutralitu vysílání bez použití politické korektnosti a proč není možné poslat z Británie zpět migranty do zemí, ze kterých přišli aj.

Benjamin Kuras: Několikrát již předpověděl, co se stane. Jeho varování nakonec převzali jiní politici a slavili s nimi úspěch či za ně byli haněni. Jemu to ale nevadí, je rád, že jeho predikce budoucnosti doslova ´zlidověla´ a nárok na autorství si neklade. Co si tedy myslí o budoucnosti Evropské unie či politické korektnosti – co predikuje nyní?
Benjamin Kuras po své emigraci do Británie v říjnu 1968 pracoval v české sekci londýnské BBC, je také dramatikem, novinářem (přes 2000 článků v různých médiích), překladatelem a spisovatelem. Za zmínku jistě stojí i jeho politická dráha u britských Konzervativců, českých Svobodných nebo Realistů.
S Benjaminem Kurasem jsem si povídala nejen o doplňovací volbě nových členů Rady ČT, ale především o Brexitu, budoucnosti Evropské unie, politické korektnosti i multikulturalismu.
Pozn. V rozhovoru zminuji kauzu ohledně budhistické sekty, kvůli které byla napadána vrchní státní zástupkyně Suella Bravermann (s kauzou neměla nic společného), omylem jsem ji zaměnila za ministryni vnitra Prity Patel, která budhistka není. Více ve videu.

Knihy Benjamina Kurase můžete zakoupit v nakladatelství: https://www.eminent.cz/

https://zlondyna.cz/z-bojoa-se-stava-socialista-a-levicova-media-utoci-na-budhistickou-nejvyssi-statni-zastupkyni/

Napsat komentář