„Česká televize by se neměla spojovat s Českým rozhlasem do jednoho mediálního domu. Senzacechtivost televize by rozhlas poškodila,“ míní Milan Kocourek, bývalý redaktor České redakce BBC v Londýně, nyní mimo jiné také spolupracovník Českého rozhlasu Plus. „Některé pořady (třeba studiové debaty) by se ale mohly začít dělat společně v produkci obou veřejnoprávních médií,“ připouští.
„Jednotlivé sekce BBC spolu nekomunikují, na některé akce posílají tak příliš mnoho lidí. BBC by si určitě zasloužila obnovit svoji licenci, ale určitě by měla projít zásadními reformami, aby šetřila peníze. Jsem ale proti tomu, aby se stala organizací, kde si lidé platí předplatné. Tento názor ale začíná sílit i v britské vládě,“ dodává.
Brexit komentuje následovně: „Doufám, že za deset, patnáct let se nám, Liberálním demokratům, podaří vrátit Británii do Evropské unie. Stále jsem jejím členem a platím členské příspěvky. Jsem nešťastný z toho, že Skotsko se chce odtrhnout. A také se mi nelíbí některé věci, které Evropská unie dělá. Přesto má svou důležitost a byla chyba, že Británie z ní vystoupila.“

Toto a vice v rozhovoru s Milanem Kocourkem, dřívějším redaktorem České sekce BBC v Londýně, nyní spolupracovníkem Českého rozhlasu Plus, naleznete v rozhovoru ve videu (viz výše).
Facebook: https://www.facebook.com/zLondyna/  
Twitter:
https://twitter.com/zlondyna

Upoutávka na rozhovor s Milanem Kocourkem, dříve redaktorem BBC, České redakce zde v Londýně, dnes mj. spolupracovníkem Čro. Dvojky.

Milanu Kocourkovi vyšla kniha Upálení Pavla z Kravař v St. Andrews L.P. 1433. Historický román o husitském emisarovi vyslaném z Prahy do Skotska, aby tam sjednal podporu skotské církevní hierarchie pro husitskou věc na kostnickém koncilu. O knize, respektive tomto tématu, ale i dalších, budeme mluvit příště.
https://www.knihydobrovsky.cz/autori/milan-kocourek-173856   

Napsat komentář