Frexitáři, což je výraz pro Francouze požadující Frexit, tedy take vystoupení Francie z EU, přijížděli pravidelně podporovat Brexitáře v jejich protestech proti nedemokratickému zabraňování Remainistů (těch, kteří jsou pro EU) uskutečnění aktivovaného článku 50, tedy Brexitu.  Samozřejmě s nimi také po všech těch dlouhých letech přijeli oslavit vítězství.
Francouzští studenti to vzali jako hold Britům, a zároveň tak oživili odkaz svého národního hrdiny, francouzského prezidenta Charlese de Gaulla, který v červnu 1940 přijel do Británie poté, co jeho političtí rivalové se rozhodli zemi vydat Němcům, aby bojoval dál z exilu po boku Britů (a my víme, že nejen on byl jediným evropským politikem v britském exilu během 2 sv.v., že…). Obzvlášť famózní je jeho řeč, kterou následně pronesl na vlnách BBC, a jeho slova ´Tuto porážku nepřijímáme´. 
Někdy je  děsivé, jak se dějiny opakují a Británie nakonec zůstává zemí, ke které se obracíme, když se nám to na kontinentě ´nějak zvrhne´ (z nějakého záhadného důvodu v tom často hrají úlohu Němci, co bychom si bez nich v Evropě počali – to by ale byla nuda! 😀 ).
Prohlášení francouzských studentů ve videu. Celé v původním znění zde.


FULL ENGLISH VERSION HERE:


Facebook: https://www.facebook.com/zLondyna/  

Twitter: https://twitter.com/zlondyna

 

 

Napsat komentář