(Nezapomeňte si, prosím, zapnout české titulky! Vpravo dole ve videu!)
Potkala jsem pána z UKIP (to poznáte i podle jeho fialovo žluté kravaty což jsou barvy té strany). Je to strana Nezávislosti Spojeného království, požadují už desítky let odchod Británie z unie.
Pán mě zaujal tím, jak sveřepě stloukal ve Westminsteru transparenty, které požadují odchod Británie z EU bez dohody. Tak jak to Brexitáři chtějí.
Když jsem chtěla s pánem udělat rozhovor, sice se úplně nebránil, ale velmi se obával toho, že bude vidět jeho tvář a poznají ho šéfové. „Prosím, nefilmujte moji tvář, kdyby to viděl můj šéf, hned by mě vyhodil.“ Popravdě jsem koukala dost překvapeně, neb jsem netušila, že takové praktiky by mohly dorazit z našeho bývalého totalitního režimu i do demokratické Británie… Ale holt už asi…
„Oni jsou všichni Remainders (výraz pro ´Zůstavače´ – lidi, kteří chtějí zůstat v EU a jsou proti Brexitu), ale to je v pořádku, máme demokracii…“ pokrčil smutně rameny pán.
„To nevypadá moc demokraticky,“ zamračila jsem se. „No, to jsou holt mý šéfové…“ odvětil pán.
Jinak byl moc přátelský, a já mám doteď o čem přemýšlet. Kdyby to bylo jen v Británii, ale podobné praktiky už slýchám, že se dějí i v Česku. Opravdu mé obě dvě milé země dostihá stejný ´mor´ – drsná polarizace společnosti, ale co víc – její extrémní netolerance???
Prosím, řekněte mi, že se pletu…

Napsat komentář