Bývalý starosta Londýna a bývalý ministr zahraničí, Boris Johnson (konzervativci, zastánce Brexitu) ví, jak si rychle vydělat peníze. Za dvě hodiny (2. listopadu 2018) si vydělal 94.508 liber, což je cca dva miliony sedmset čtyřicet tisíc korun. Je to dokonce i více než byl jeho roční plat jako ministra zahraničních věcí, ten byl vloni 77.000 liber, tedy dva miliony dvěstě třicet tři tisíc korun.
Úžasný honorář dostal za dvouhodinovou přednášku, kterou měl v New Yorku a to na pozvání firmy GoldenTree Asset Management.
Jako každý příjem, který obdrží každý člen britského parlamentu je to zaregistrováno v parlamentním registru o finančních zájmech politiků. Labournistický poslanec Karl Turner to komentoval slovy ´groteskní výdělek´. Více o registru zde, můžete si tu dle každého měsíce najít mimo parlamentní příjmy každého poslance, včetně předsedy vlády. Je daleko konkrétnější než povinně zveřejňovaná majetková přiznání českých politiků, a také daleko jednodušší a srozumitelnější – žádné tabulky, prostě jednoduše a jasně napsáno tak, aby se v tom vyznali i normální lidé bez ekonomického vzdělání:
https://www.parliament.uk/mps-lords-and-offices/standards-and-financial-interests/parliamentary-commissioner-for-standards/registers-of-interests/register-of-members-financial-interests/ 

Hezký den přeje JANINA www.zLondyna.cz

Napsat komentář