IVA BOKOVAIva Boková má bohaté zkušenosti jako redaktorka a moderátorka. Prošla několika rádii a má mnohaletou praxi jako PR manažerka. Pracuje pro RockZone 105.9 a Abradio.cz, píše pro hudební servery, jako tuzemská novinářka má mnohdy exkluzivní rozhovory, především, jak již praxe napovídá, s hudebníky a hudebními hvězdami často světového formátu. Její poslední rozhovor se Slashem z legendární kapely Guns N´Roses obletěl celý svět. V současné době natáčí Iva Boková také pro internetovou lifestylovou televizi BE IN TV.

Jaký byl Váš úplně první rozhovor s celebritou? Kdo to byl, jak jste se připravovala?

Úplně první rozhovor, abych řekla pravdu, si už nevybavím, protože jich byla spousta a chronologicky je asi přesně od prvního po nejaktuálnější neseřadím. Příprava záleží na tom, do jaké míry danou osobnost znám. Vždycky ale platí, že to chce projít si co nejvíc dostupných rozhovorů – hlavně z poslední doby, zjistit co nejvíce informací a najít atraktivní témata, která pak zaujmou budoucí čtenáře. Bez přípravy nemůže nikdy vzniknout kvalitní a nepovrchní rozhovor.

Máte nějakou vyloženě pozitivní nebo negativní zkušenost s rozhovorem?

Nejpříjemnějším zážitkem pro mě zůstává rozhovor, který jsem měla možnost před třemi lety dělat s Mylesem Kennedym, americkým zpěvákem a kytaristou z kapely Alter Bridge, když byl na prvním turné s ex-kytaristou Guns N´Roses Slashem. Je to úžasná osobnost po všech stránkách. Z povolených patnácti minut bylo nakonec asi pětačtyřicet. Rozhovor byl navíc exkluzivní a možná jsem dodnes jediná tuzemská novinářka, která kdy s Mylesem Kennedym mluvila. Velmi nepříjemná zkušenost naopak byla s jistou švédskou kapelou, resp. jejím frontmanem a producentem. Za tím jsem se vypravila do Vídně a pak ještě jednou na jeden velký metalový festival. Ač byl pokaždé rozhovor domluvený, nedošlo k němu. Těžko říct, jestli vinou umělce nebo jeho managementu. Nepříjemné zkušenosti sbírám i díky přístupu pořadatelů a tuzemských poboček vydavatelství. Často se stává, že rozhovor potvrdí, aniž by o něm jednali s managementem umělce. V den, kdy se má interview uskutečnit, jen řeknou, že umělec rozhovory neposkytuje. Na internetu s ním pak ale najdete spousty rozhovorů, realizované médii ze sousedních zemí. A hodně horké chvíle jsem zažila letos v únoru při rozhovoru s už zmíněným kytaristou Slashem. Rozhovor nakonec obletěl celý svět, protože z něj čerpaly velké zahraniční hudební servery včetně např. britského NME či amerických Loudwire nebo Blabbermouth.

Čím Vás veřejné osobnosti, celebrity štvou, co Vám vadí či naopak, co Vás inspiruje?

Takzvanné celebrity neřeším, protože jde většinou o jedince, kteří vlastně nemají žádný talent, v ničem nevynikají a jedná se jen o profesionální vymetače večírků, kteří se za každou cenu snaží zviditelnit a vydělat na tom peníze. Tím pádem na nich neshledávám nic zajímavého a nevidím důvod, proč se jich na cokoliv ptát a proč by si kdokoliv o nich měl cokoliv číst.

Text: Zuzana Kůrová, Foto archiv Ivy Bokové

Napsat komentář