Opravdu švédská aktivistická studentka Greta, trpící vývojovou poruchou, a severokorejský diktátor Kim Čong-Un, trpící machiavellovským syndromem, jsou vlastně největší ´praktikující ekologičtí aktivisté´ – díky tomu, že jezdí oba důsledně pouze vlakem? (Pravda, Kim to dělá z jiného důvodu – následuje svého otce, který se též bál létat letadlem – údajně z důvodu případného atentátu na něj).
Když se podíváme na vytížené ´nebe nad Bruselem´, které je doslova zahlcené pravidelnými lety evropských politiků a úředníků, přesto vydávajícími řadu direktiv pro normální obyvatele EU, kteří se sotva dostanou na jednu leteckou dovolenou ročně – tak se musíme ptát – opravdu to ´Brusel´ myslí vážně s ochranou životního prostředí? A pokud ano, mohli by alespoň jít příkladem jako první oni sami? Zákon by se měl praktikovat zeshora, že…
Mimochodem – taková kuriozita – když jsem hledala na internetu nějaké záběry obou ´aktivistů´- budu jim tak říkat – Grety i Kima – tak zatímco videí jak jede Kim svým (pravda – luxusním) vlakem je nepřeberné množství, tak Gretu ve vlaku jsem prostě nenašla nikde. Všude je jen zachycena jak o tom, že jezdí vlakem hovoří (cesta do Davosu, do Londýna atd.), ale nikde žádné video s ní (ani fotka), které by to prokazovalo, tak nevím. Trochu podivné, že… Nicméně já jí to věřím, ale kdybyste někde našli video Gretky jak jede ve vlaku, neváhejte mi ho poslat – to víte, jak říká v Bibli Tomáš – až uvidím, tak uvěřím (narozdíl od něj nepotřebuji vidět ´Kristovy rány´, stačí mi Gretka ve vlaku. (Svatý grál vyhrabe ten, kdo vyfotí ve vlaku nějakého bruselského politika nebo úředníka z těch, kteří se klaní Gretce.)

Napsat komentář