Před dvěma lety krátce před volbami, jež vyhlásila Theresa May, aby si posílila svou pozici (což se jí nepodařilo) a v období teroristických útoků, které sužovaly už tak Brexitem zmatenou Británii, jsem natáčela s mou známou Tinou, členkou britské Labour Party (Strana Pracujících, dnes spíše již Komunistická strana).
Tina je velká obdivovatelka charismatického vůdce Jerremyho Corbyna. A nenáviděla Theresu May, která poslala vojáky do ulic společně s policisty hlídat strategické cíle v centru Londýna a dalších větších měst proti teroristům.
Tina to tehdy vzala celkově jako její protest i proti Therese May. Šla do Westminsteru a po její privátní demonstraci skočila veškerá média a i přesto, že jsem Tině slíbila, že vydání mého videa pozdržím, točila jsem s ní do dokumentu, tak druhý den bylo celé její vystoupení v médiích napříč Británií. Její slavná věta ´Thereso May, Vy jste ten největší terorista,“ tak prodávala sama. Tina to myslela tak, jak mi pak i vysvětlila na kameru, že Británie se až příliš stará a zasahuje (i spoluvyvolává) do konfliktů v arabských zemích a jejich teroristé jež pak operují na britském (či evropském) území, jsou jen de facto takovým bumerangem těchto rozhodnutí vrcholných politiků (Tina také jako řada lidí v Británii – jak pravicových, tak i levicových nenávidí Tonyho Blaira, který má ´na rukou krev z Iráku´ – taktéž se proto od něj odvrací i neomarxistické křídlo Labournistů, vedené Jezzou, Jeremym Corbynem. Podporovatele Blaira nazývají ´Blairists´- Blairovci a zuří mezi nimi a Corbynovci vnitrostranický boj, který druzí jmenovaní vyhrávají s přehledem).
Nicméně Labour Party Tinino vystoupení neocenila a ještě týž den, co se vše přehnalo v médiích jí v deset večer přišel mail z ústředí strany, že jí s okamžitou platností vylučují ze strany. Tina však zůstala Jezzovi věrna dodnes. Co vše ještě následovalo a o zvláštním pojetí komunismu dnes v Británii a jak si jej zdejší neomarxisté představují, se zamýšlím v mém videu zde:

Napsat komentář