Nicol ze Severní Anglie šije i pro své známé šerpy s nápisem Brexigette (od slova Sufragette)  – tedy nikoliv Sufražetka, ale Brexižetka. A když se naposledy před volbami do Evropského parlamentu setkala s lídrem vítězné strany, Nigelem Faragem, koupila mu limonádu, což ho pobavilo. „Bylo mi ho líto, je to tvrdě pracující, zaneprázdněný člověk a dělá pro naši zemi tolik! No tak, když jsem se s ním setkala v Yorkshiru, na jednom z jeho sjezdů a setkávání s lidmi, tak jsem se s ním chtěla vyfotit, ale byl zahlcený spoustou lidí a dával rozhovory, tak jsem si řekla, že ho pozvu na panáka, ale on řekl, že do voleb se zařekl, že se nedotkne alkoholu, tak jsem mu koupila limonádu,“ líčí Nicol.
Malý, tentokráte trochu odlehčený vhled do Brexitářské kultury. Brexižetky, tak si říkají ženy ´Brexitářky´, které podporují Brexit. Taková novodobá odnož Sufražetek, až na to, že jim nejde o ženská práva – co si také budeme povídat  – těch už my ženy máme až moc, ale o to, jak si zábavně ´užít´ Brexit a přispět k novodobé anglické politice. Slavná anglo-americká bloggerka Amy, která propíchla trumpovo nafouklé děcko, Brexitářky také podporuje.
Lehká revoluce britské politiky totiž už graduje – sešup tradičních Konzervativců i Labournistů v nebývalých rozměrech a raketový vzestup Brexit Party Nigela Farage (ta funguje od Velikonoc, tedy něco kolem dvou měsíců), který není ani členem britského parlamentu a absurdní volby nového lídra vládnoucí strany Konzervativců, který by se pak hned měl stát britským premiérem, přitom od lidí se dočkává spíše chladné pozornosti, to vše prostě pomalu dodává jakýsi podivný kolorit této – zatím vcelku ´sametové ´ revoluci ´po anglicku´.
Více ve videu nebo v dalších mých článcích a videích nebo soc. sítích.

Napsat komentář