Vtipná situace se stala v londýnském City. Vlastně tak trochu tragikomická. Deutsche Bank totiž propouští na celém světě přes osmnáct tisíc zaměstnanců, z toho přes tři tisíce dvěstě jen v Anglii, tedy londýnském City (finanční čtvrť v Londýně).
Veřejnost ale především pobouřila zpráva, že právě v den, kdy banka oznámila toto tragické propouštění, si vysoce postavení manažeři londýnské centrály objednali nové obleky, z nichž jeden stojí přes 1500 liber. Všudypřítomní novináři, tedy konkrétně novinářští paparazzi si však spletli vycházející zástupce krejčovské firmy, kteří upravovali bankéřům obleky na míru přímo na centrále v City a vyfotili je a doplnili informaci, že je za tento ohavný čin (za objednání těch obleků právě v den vyhlášení masového propouštění) na hodinu vyhodili a právě vycházejí z banky s těmi obleky a svými věcmi. Jenže ouha, banka i krejčovská firma velice rychle toto dementovala a zjistilo se tak, že na fotce nejsou manažeři, ale právě oni zástupci krejčovské firmy, jak odcházejí s obleky pro zbytek úprav z banky.
A tak jsme se trošku pobavili, ovšem stále nad námi visí ten damoklův meč, kdy moc dobře víme, že žádné obrobské masové propouštění, zvláště opatrných Němců, není jen tak a že to značí, že se připravují na horší časy… Doufejme, že toto není poslední úsměv, který tak na naší tváři finančníci na delší dobu vyloudili (no, oni ho vyloudili spíš novináři, kteří si neověřili informace:-) ) .

Napsat komentář