Londýnské dopravní podniky se snaží omezit cestování hromadnou dopravou jak to jde. Jednotlivci i firmy jsou stále vyzýváni, aby, je-li to jen trochu možné, preferovali home office – tedy práci zaměstnanců z domova tam, kde to jde, zvážení veškerých cest či užití jiných způsobů – kolo, chůze, vlastní automobil apod. Nyní zmíněné Transport for London (TFL) přikročili k dalšímu opatření, které má chránit seniory, ale také pracující. V raních hodinách – od půl páté ráno do devíti ráno nebudou ve všedních dnech fungovat tzv. Freedom pasy a předplacené karty zdarma pro lidi v důchodu od 60 let (a postižené – ti jsou ale z tohoto zákazu vyjmuti a cestovat v určenou dobu mohou). Samozřejmě dotyční cestovat mohou v tu dobu, ale budou si to muset platit.
V tuto dobu je totiž v Londýně dopravní špička a metro či busy doslova ´hlava na hlavě´.
Toto má začít platit od 15. června. Od tohoto data také už nebude rouška nebo maska ve veřejné dopravě v Británii dobrovolná, ale povinná. A to zatím až do odvolání.
Pro cizince, kteří přijedou do Británie a Severního Irska také platí 14 denní karanténa. Výjimku už nemají ani cestující z Francie, ale pouze a jen z Irska (Irské republiky). Zatím se předpokládá, že toto omezení bude platit minimálně do 20. července, kdy začínají dětem Spojeného království prázdniny.

 

Napsat komentář