Sedm desítek aktivistů z Rebélie proti vyhynutí bylo dnes v Severní Anglii zatčeno poté, co od brzkých ranních hodin zablokovalo přístup do dvou tiskáren novin mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Tiskárny se nacházejí v oblasti Liverpoolu v Hertfordshiru a Merseyside.

Protest byl namířen především proti tištěné verzi jako takové. Tiskárny tisknou především média produkovaná médii News Corp´s mediálního magnáta Ruperta Murdocha, týkalo se to především titulů The Sun, The Times, The Sun On Sunday and The Sunday Times, ale také dalších, které se zde tisknou z jiných vydavatelských domů jako je The Daily Telegraph and Sunday Telegraph, the Daily Mail and Mail On Sunday, the London Evening Standard a také některé přílohy tištěné verze deníku The Guardian.

Protest skončil v jedenáct hodin dopoledne, poté pak byly noviny s několikahodinovým zpožděním rozvezeny po Británii. (Noviny se obvykle distribuují mezi 4.00 a 5.00 hodinou ranní.)

Prakticky všechny noviny a magazíny ve Velké Británii mají již své on-line verze nebo přímo aplikace, a to jak ve volně přístupné verzi, tak i placené. Postupně chtějí všechny přejít především na on-line verze. Kvůli současné pandemii lidé stále více preferují on-line verze médií, pro samotná média jde také o snižování nákladů ohledně tisku. Jde tedy tak či tak o stupňující se trend do budoucna.

Zajímavostí je rovněž i výběr tiskáren právě kontroverzního magnáta Ruperta Murdocha, kterého odpůrci Brexitu obviňovali z nadržování  a podporování Brexitu a podporovatelé exlídra levicové Labour Party Jerremyho Corbyna se ohrazovali proti článkům mířených proti němu. Rupert Murdoch ani jeho média (především prostřednictvím bulvárního deníku The Sun) se s podporou Brexitu či vyhrazením se proti Jerremymu Corbynovi rozhodně netajili. Jeho média jsou také zároveň známá z dřívějších kauz, kdy novináři využívali odposlechy k získání exkluzivních informací. Jsou tedy kontroverzní, ale díky exkluzivitě relevantních informací velmi čtené.

Je tedy možné, že protest nebyl namířem pouze proti tisku a spotřebě papíru jako takového.

Zdroj info i Foto: SkyNews

 

Napsat komentář